Gotowe okulary sprzedawane na targowiskach.

Produkowane w manufakturach gdzieś na drugim końcu świata (Chiny, Malezja ... itd.), przy wykorzystaniu najtańszej siły roboczej (często dzieci) w celu obniżenia kosztów. W tym samym celu do produkcji tych "cudów optyków" używa się najtandetniejszych i najtańszych materiałów, które nie spełniają ŻADNYCH światowych norm, dotyczących tych produktów. I tak np.: materiał stosowany do wykonania oprawek metalowych wykazuje duże podobieństwo do materiału na opakowaniu konserw spożywczych. 
Środki optyczne soczewek okularowych "z targu" rzadko lub prawie nigdy nie pokrywają się z potrzebami klienta. Prowadzić to może przy dłuższym użytkowaniu do wielu dolegliwości i chorób, takich jak: bóle i zawroty głowy, mdłości, a nawet wymioty itp. Również moce (dioptrie) tych soczewek rzadko odpowiadają rzeczywistym potrzebom klienta. 
Efekt używania "tanich i dobrych" okularów z targu przychodzą przeważnie po jakimś czasie (pół roku do 2 lat). Przy badaniu optometrycznym przeważne okazuje się, że pacjent zamiast nosić np +1,0 dptr musi niespodziewanie nosić +2,0 dptr lub nawet więcej. O innych szczegółach tego "procederu" nie będę tutaj pisać, bo zabrakło by miejsca. 
Nie chcemy też być źle zrozumiani. Nie staramy się Ciebie odstraszyć. Przekazujemy jedynie rzetelną informację, której u sprzedawców z targu nie otrzymasz. Oni po prostu starają się sprzedać to, co mają, nie dbając o nic więcej.

Gotowe okulary sprzedawane w aptekach.

Tak zwane "do czytania" - jest to także produkt dużo gorszej jakości. Przecież każdy rozsądny (myślący) człowiek zastanowi się: "z czego zrobić metalowe okulary z plastykowymi soczewkami, aby po dodaniu marży handlowej, podatku, itp.. kosztowały w sprzedaży w aptece 9,50 PLN (lub mniej). Ocenę tego faktu pozostawiamy Tobie.

Super tanie i dla wszystkich. Nie daj się nabrać !

Każdy człowiek jest inny, ma inną wadę wzorku, inaczej osadzone oczy, i inną odległość źrenic. Okulary nawet Twego brata bliźniaka nie będą nigdy okularami dla Ciebie. Optyka jest taką dziedziną, w której jakość bezpośrednio i bezlitośnie przekłada się na cenę towaru. Dlatego w optyce nie da się wprowadzić w życie hasła "tanie i dobre". Jeśli tanie to nie może być dobre i odwrotnie. Jest to dość bolesna prawda, szczególnie w tych ciężkich czasach. W końcu jednak chodzi o Twoje zdrowie, zdrowie Twoich oczu. A czy warto na tym oszczędzać tych kilkadziesiąt złotych - odpowiedz sobie sam.

Instrukcja użytkowania okularów korekcyjnych

  1. Okulary korekcyjne należy używać zgodnie z zaleceniami specjalisty (do dali, do bliży, do stałego lub czasowego użytku).
  2. Okulary korekcyjne są dobierane i wykonane z uwzględnieniami indywidualnych potrzeb użytkownika, nie należy odstępować ich ani użyczać innym osobom.
  3. Dla uniknięcia deformacji oprawy oraz powstania deformacji w soczewkach, nie należy zakładać i zdejmować okularów jedną ręką.
  4. Okulary korekcyjne należy chronić przed ekspozycją na działanie wysokich temperatur (np. na podszybiu w samochodzie).
  5. Po zdjęciu okularów nie należy odkładać ich soczewkami w stronę podłoża.
  6. Do czyszczenia okularów należy używać miękkich ściereczek.
  7. W przypadku zabrudzenia powierzchni soczewek, należy unikać czyszczenia ich "na sucho". Należy spłukać okulary wodą lub płynem do czyszczenia okularów.
  8. Do czyszczenia okularów nie należy używać silnych chemicznych rodków czyszczących.
  9. Okulary należy przechowywać w futerale.
  10. W przypadku uszkodzenia okularów nie należy naprawiać samodzielnie, lecz zgłosić się do zakładu optycznego.
  11. Dla zmniejszenia skutków naturalnego zużycia okularów należy dokonywać ich przeglądu i konserwacji w zakładzie optycznym.

Ważne porady:

  1. Jeżeli dużo czytasz lub spędzasz dużo czasu przed komputerem, dbaj o owietlenie i przykładaj do tego szczególną uwagę. Oświetlenie nie może być zbyt silne, albo zbyt słabe. Nie pozwól aby pomiędzy monitorem lub odbiornikiem TV istniał duży kontrast, dobrze robi umieszczenie w tle światła rozproszonego, odbitego, od np. ściany, nawet jeżeli posiadasz ekran w technice LCD. Ważne by odległość od TV czy monitora nie była zbyt mała, unikaj proszę przysłowiowego "siedzenia nosem" w książce, telewizorze czy monitorze. Postaraj się o zapewnienie oczom co pewien czas przerwy od wpatrywania się w jeden punkt. Dobrze zrobi Ci zamknięcie ich choć na chwilę oraz mruganie powiekami.
  2. Promieniowanie UV ma niszczące działanie na wszystko także, a może raczej przede wszystkim na Twoje oczy, nie ma chyba osoby, która nie słyszała by tematu "dziura ozonowa". Warstwa ozonu to naturalny filtr Ziemi niwelujący promieniowanie UV, której w ostatnich czasach brakuje w znacznym stopniu. Dlatego powinieneś zapewnić sam swoim oczom prawdziwą ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Wychodząc na plażę chyba każdy z nas używa olejków do opalania z filtrami, jednak czy Ty wychodząc nawet na ulice w słoneczny dzień zakładasz okulary chroniące Twoje oczy przed promieniowaniem UV ? Problem ten jest aktualny zarówno latem jak i podczas słonecznych zimowych dni.
  3. Nie polecam przekładania soczewek okularowych za starej oprawy do nowej, prawdopodobnie będzie to niemożliwe bez narażania Ciebie na dyskomfort. Nie kupuj również na własną rękę soczewek okularowych ani oprawek, dobranie soczewek i oprawek jest specjalistyczną usługą optyczną. Pozorna oszczędność może się szybko zemścić koniecznością ponownego zakupu, tym razem okularów zrobionych specjalnie dla Ciebie.
  4. Gdy już odbierzesz od optyka gotowe okulary, musisz przez pewien czas - kilka godzin a nawet kilka dni - przyzwyczaić się do nich. Jeśli badanie optometryczne było prawidłowo przeprowadzone i okulary zostały dobrze wykonane, to po okresie adaptacji Twój wzrok nie będzie się męczył. Jeżeli natomiast będziesz odczuwać nietypowe dla siebie dolegliwości: szybkie męczenie się oczu, bóle oczu, głowy : rzetelny optyk sprawdzi, czy nie popełnił błędu przy realizowaniu recepty, a w razie potrzeby zaleci Tobie ponowną wizytę u specjalisty.
  5. Gdy już będziesz szczęśliwym posiadaczem okularów nie zapomnij o codziennej higienie wzroku:
    • zapewnij oczom gimnastykę spoglądając co pewien czas za okno,
    • nie męcz oczu pracując lub czytając przy słabym świetle, pracując przy monitorze lub oglądając telewizję pamiętaj o zapaleniu choćby małego światła zmniejszającego kontrast pomiędzy jasnym ekranem i ciemnym otoczeniem.

Nie zapomnij o wizycie kontrolnej, zajrzyj też przy okazji do mnie by wyregulować oprawę i pamiętaj że ta usługa u mnie jest załatwiona od ręki i nie kosztuje nic, więc ...

DO ZOBACZENIA !